17 lipca 2024

Popularne Suplementy BCAA

Podczas intensywnych treningów sportowcy potrzebują dodatkowych aminokwasów, mimo że uzupełniają je w dostarczaniu białka do organizmu. Aminokwasy wpływają pozytywnie na wzrost masy mięśniowej. Okazuje się, że najważniejszymi są te o rozgałęzionych łańcuchach, nazywane BCAA.
Trzy amoinokawasy wchodzące w skład BCAA to leucyna, izoleucyna i walina. Połączone w łańcuch należą do kategorii aminokwasów egzogennych. Oznacza to, że organizm nie wytwarza tych aminokwasów i dlatego należy dostarczać je za pomocą spożywania odpowiednich pokarmów. BCAA metabolizowane są w mięśniach. Zostają utleniane, by wytworzyć energię ATP, która jest wykorzystywana w skurczach mięśni, co wspomaga treningi siłowe.
Suplementy o rozgałęzionych łańcuchach nie tylko są doskonałym źródłem energii, ale również poprawiają wydajność organizmu. Dodatkowo BCAA pomagają w oszczędzaniu glikogenu podczas wysiłku, który zamieniany jest na energię. Dzięki temu możliwy jest bardziej intensywny i wydłużony trening, bez odczuwania zmęczenia.