25 czerwca 2024

Pod jaką postacią BCAA zażywać- tabletki, proszek, płyn?

W sklepach dla kulturystów znajdziemy BCAA pod różnoraką postacią. Największym braniem cieszy się BCAA w postaci płynu.
Jeśli chodzi o praktyczność, to zapewne najłatwiejsze do dawkowania są tabletki bądź kapsułki. Nie musimy ich rozpuszczać, rozdrabniać, nie wymagają specjalnego przygotowania przed spożyciem. Ponadto na opakowaniu jasno mamy podane dawkowanie, co ułatwia wskazane zażywania. Dodatkowo możemy je zabrać w każde miejsce, np. do siłowni i skonsumować w każdej chwili. Minusem jest jednak to, że tego typu tabletki mogą być niedobre dla naszego układu pokarmowego i żołądka (obciążają je). Tym bardziej, jeśli zażywamy jeszcze jakieś inne suplementy w tym czasie.
Jeśli więc nie zależy nam na wygodzie stosowania, to warto zainteresować się BCAA w formie proszku czy płynu. W przypadku tych aminokwasów w formie proszku, to można go dodać do ulubionego napoju, jakiegoś pożywienia itp.
BCCA w postaci płynu mają tą zaletę, iż nie obciążają tak przewodu pokarmowego, żołądka, wątroby jaki tabletki, a ponadto płyn dużo szybciej się przyswaja. A działanie preparatu w płynie czy w tabletkach ma identyczne działanie.