ChicSPA Warszawa | Toksyna botulinowa (Botox, Botocure)
Modelowanie sylwetki Warszawa, Salon medycyny estetycznej oferujący w Warszawie: salon fryzjerski, mikrodermabrazja warszawa, usuwanie zmarszczek , zabiegi odchudzające
17778
page-template-default,page,page-id-17778,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Toksyna botulinowa (Botox, Botocure)

Botox to powszechnie używana nazwa terapii z użyciem toksyny botulinowej, której celem jest pozbycie się zmarszczek mimicznych. Toksyna botulinowa aplikowana pod skórę powoduje paraliż mięśni mimicznych.

 

Bocouture – Preparat zawierający toksynę botulinową typu A, bez białek kompleksujących.

 

Sposób działania

 

Wstrzyknięcie niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A pod skórę do mięśni poddawanych zabiegowi pozwala na zahamowanie marszczenia i fałdowania się skóry nad tą okolicą. Zabieg powoduje blokowanie impulsów nerwowych, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Inne funkcje nerwowe – takie jak wrażliwość skóry na dotyk – nie ulegają zmianie.

 

Wskazania

 

Toksyna botulinowa typu A w medycynie estetycznej czy przeciwstarzeniowej (zwanej też anty-aging ) służy głównie do usuwania zmarszczek :

 

  • między brwiami tzw. lwiej zmarszczki
  • poprzecznych czoła
  • wokół oczu tzw. kurzych łapek
  • powieki dolnej
  • na nosie tzw. zajęczych bruzd
  • wokół ust tzw. zmarszczek palacza
  • na brodzie
  • na szyi

 

Przygotowanie do zabiegu.

 

Pacjent przychodzący na zabieg nie może być przeziębiony, mieć infekcji gorączkowej, opryszczki, bądź wysypki w miejscu poddanym wkłuciom. Nie powinien także przyjmować leków obniżających krzepliwość krwi, niesterydowych leków przeciwzapalnych w tym polopiryny / aspiryny i jej podobnych preparatów.

 

Znieczulenie.

 

Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia. Pacjentom źle tolerującym odczucie w trakcie zabiegu wykonywane jest znieczulenie miejscowe za pomocą maści.

 

Przebieg zabiegu.

 

Iniekcji dokonuje się przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłą w kilka miejsc, bezpośrednio do tkanki mięśniowej. Przed zabiegiem planuje się miejsca wstrzyknięć. Następnie wybrany preparat z toksyną botulinową typu A po odpowiednim rozcieńczeniu wstrzykuje się we wcześniej zaznaczone miejsca.

 

Efekt po zabiegu / Czas wystąpienia efektu.

 

Zmarszczki w okolicy poddanej zabiegowi poddają się korekcji stopniowo. Pierwsze efekty będą widoczne po 2-3 dniach od iniekcji. Pełen efekt działania toksyny czyli brak możliwości zmarszczenia mięśnia, widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Efekt utrzymuje się około 4-6 miesięcy i ustępuje także stopniowo. Botulina jest równie skuteczna u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

Czas trwania zabiegu: 10-15 min.
Czas trwania wizyty: 45 min.

 

Zalecenia po zabiegu.

 

Po zabiegu przez kilka godzin nie należy wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Przez 4 godziny pacjent nie powinien się kłaść ani schylać. Nie powinien też lecieć samolotem w podróż w dniu zabiegu. Mogłoby to spowodować przemieszczenie się wstrzykniętego preparatu.

 

Jak będę wyglądać po zabiegu.

 

Po wykonanym zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Najczęściej wstrzyknięcie toksyny nie powoduje śladów ani zasinień. Zdarza się czasem zaczerwienienie w miejscu podania spowodowane podrażnieniem po dezynfekcji miejsca wkłucia. Może powstać także zgrubienie w miejscu wstrzyknięcia. Wszystkie wymienione objawy ustępują w ciągu kilku godzin bez pozostawienia śladu.

 

Jak często trzeba powtarzać zabieg.

 

Jeśli chcemy utrzymać efekt po zabiegu należy go powtarzać co 4 – 6 miesięcy. Przy systematycznym stosowaniu czas utrzymywania się efektów leczenia wydłuża się, co wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości kolejnych wstrzyknięć. Jeśli terapii nie powtórzymy stan naszej skóry w okolicy poddanej terapii wróci do stanu wyjściowego jaki był bezpośrednio przed zabiegiem.

 

Botox /Boucuture

 

zmarszczki poprzeczne czoła od 700 zł
zmarszczki międzybrwiowe – “lwie” od 700 zł
zmarszczki okolicy oczu – “kurze łapki” od 700 zł
dwa obszary od 1300 zł
trzy obszary od 1800 zł

 

Leczenie nadpotliwości (botox):
Okolice stopy, pachy, dłonie 1800 zł
*cena uzależniona jest od ilości i rodzaju użytego preparatu

?>